Masaż i odnowa biologiczna

Masaż Gdynia ul. Koperkowa 2/1

OFERTA MASAŻ Gdynia ul. KOperkowa 2/1

Masaż jest jedną z form leczenia bólu kręgosłupa. Ma także zastosowanie w innych jednostkach chorobowych np. obrzęki pooperacyjne, przewlekły stres. Jego działanie jest wspomagające i nie zastępuje pełnej terapii.

Zawsze przed masażem pytam pacjenta o jego oczekiwania dotyczące zabiegu. Na tej podstawie wspólnie ustalamy co i w jaki sposób będzie masowane, tak aby pacjent zawsze był zadowolony i usatysfakcjonowany.

W celu przybliżenia Państwu swojej oferty poniżej zamieszczam opisy poszczególnych usług.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny stanowi jedną z podstawowych i jednocześnie najpopularniejszych form masażu.

Przez mnogość chwytów i technik posiada szerokie spectrum zastosowań. Powyższa forma terapii stosowana jest zarówno w celach leczniczych – w chorobach narządu ruchu, jak również po to, by rozluźnić i zrelaksować napięte ciało. Stosuje się go pomocniczo w trakcie procesu rehabilitacji, gdyż ma działanie kojące i łagodzące dolegliwości bólowe.

Masaż klasyczny dzielmy na masaż całościowy, co oznacza, że terapeuta zajmuje się wszystkimi partiami ciała. Drugą opcja jest masaż częściowy, skupiający się konkretnej partii ciała – np. pleców i karku czy kończyn dolnych. Fizjoterapeuta wraz z pacjentem ustala przed zabiegiem na czym warto byłoby się w danym momencie skupić.

Prawidłowo wykonany masaż ma bardzo pozytywny wpływ na organizm. Poprzez zwiększenie ukrwienia w masowanych tkankach redukuje ból i stany zapalne, zmniejsza napięcie organizmu, działa regenerująco na naskórek.

Masaż sportowy (regeneracyjny)

Ten rodzaj masażu dedykowany jest każdej aktywnej osobie. Zawodników trenujących zawodowo jak i sportowców amatorów. Masaż sportowy przede wszystkim wspomaga regenerację organizmu. Ponadto pozwala utrzymać formę sportową na wysokim poziomie i zapobiega kontuzjom.

Masaż sportowy stanowi jeden z elementów wspierających regenerację i odpoczynek zawodnika. W połączeniu z innymi zabiegami odnowy biologicznej wspomaga procesy gojenia uszkodzonych tkanek, powoduje redukcję napięcia mięśniowego, a także pomaga szybciej leczyć kontuzje.

Techniki stosowane w masażu sportowym są zaczerpnięte z masażu klasycznego. Podczas zabiegu wykorzystuje się głaskanie, ugniatanie, wyciskanie i rozcieranie. Jedyną z głównych różnic jest intensywność doznań. Zadaniem masażu sportowego jest głębokie przekrwienie wszystkich tkanek. Stąd często stosowany jest silny docisk, który może powodować dyskomfort u masowanej osoby.

Umawiając się na masaż sportowy warto wziąć pod uwagę czy będzie to masaż przed czy po treningu. Jest to istotna informacja, gdyż wykonanie intensywnego i głębokiego masaży przed treningiem może spowodować osłabienie zdolności motorycznych.

Przed treningiem zazwyczaj wykonuje się szybkie i intensywne „wcierki”. Ich zadaniem jest szybkie pobudzenie układu nerwowego i pobudzenie krążenia.

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny jak sama nazwa wskazuje ma za zadnie zrelaksować ciało i umysł pacjenta. Jest to jedna z przyjemniejszych form terapii. Stosowana zarówno w celach leczniczych, a także jako forma spędzania wolnego czasu i dbania o swój dobrostan psychofizyczny.

Techniki stosowane podczas zabiegu są zazwyczaj spokojne i delikatne. Bardzo często wykorzystuje się głaskanie, rozcieranie i odprężające ugniatanie. Wszystkie działania ukierunkowane są na wyciszanie układu nerwowego.

Jeżeli zachodzi taka potrzeba i pacjent ma problemy na tle nerwowym- duży stres, trudna sytuacja życiowa, to fizjoterapeuta może zaproponować wykonanie innych technik relaksacyjnych. Należą do nich ćwiczenia oddechowe, masaż głowy, masaż twarzy. Aby obniżyć napięcie w układzie nerwowym wykorzystuje się techniki osteopatyczne.

Masaż relaksacyjny może przyjąć formę pracy nie tylko z ciałem pacjenta ale także z jego umysłem. Redukować uczucie zmęczenia i stresu. Wprowadzić w głęboki stan relaksu i odprężenia. Jest to wspaniała forma profilaktyki dla zdrowia psychicznego.

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny jest masażem wysoce specjalistycznym. Zabieg ten przeciwdziała obrzękom, torując drogę do odpływu chłonki i limfy.

Fizjoterapeuta poprzez swoje działania ułatwia organizmowi pozbyć się obrzęków zastoinowych.

Drenaż limfatyczny musi być wykonywany w sposób powolny i delikatny- tak aby nie podnosić temperatury tkanek. Przepływ chłonki jest dużo wolniejszy niż przepływ krwi w naczyniach.  Dlatego potrzebne jest odpowiednie tempo pracy tak aby chłonka mogła się przemieszczać w odpowiednim kierunku.

Drenaż limfatyczny jest jednym z elementów terapii przeciwobrzękowej. Najczęściej z drenażu korzystają pacjentki po zabiegach mastektomii, cierpiące z powodu obrzęków limfatycznych. Drugą grupą są pacjenci po zabiegach usunięcia węzłów chłonnych. Techniki drenażu limfatycznego ze względu na swoją delikatność są stosowane u pacjentów w pierwszych dniach po operacji. Redukują obrzęk wokół operowanego miejsca, przez co zmniejsza się ból i sztywność tkanek.

Masaż powięziowy (masaż tkanek głębokich)

Masaż powięziowy jest świetnie rozwijającą się metodą pracy z ciałem. Stosuje się go w leczeniu chorób układu ruchu takich jak: „zespół bólowy kręgosłupa”, „rwa kulszowa”, „dyskopatia”.

Głównym celem masażu powięziowego jest wyszukiwanie i leczenie restrykcji tkanki łącznej.

Fizjoterapeuta dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom potrafi powiązać symptomy bólowe z konkretnymi zaburzeniami w systemie powięziowym.

Bardzo często zdarza się, że miejsce bólu i miejsce terapii się ze sobą nie pokrywają. Jest to rzecz całkowicie normalna, wynikająca z sieci powiązań pomiędzy poszczególnymi stawami, więzadłami i mięśniami.

Sam masaż może być wykonywany w różnych pozycjach i z różną intensywnością. Podczas zabiegu terapeuta nie korzysta z żadnych środków poślizgowych. Jednym z najczęstszych odczuć podczas opracowywania restrykcji jest uczucie palenia i rozciągania skóry.

Jakie korzyści wiążą się z masażem powięziowym?

    • Redukcja bólu

 

    • Profilaktyka bólu kręgosłupa

 

    • Korekcja wad postawy

 

      • Poprawa czucia mięśniowego tzw. propriocepcji

     

    • Zwiększenie mobilności i elastyczności ciała

 

DO KOGO SKIEROWANA JEST OFERTA MASAŻY GDYNia ul. Koperkowa 2/1

Oferta masaży została skomponowana w taki sposób, aby zaspokoić potrzeby każdego klienta, pacjenta i sportowca. Nie wiesz, który z masaży będzie najlepszy dla Ciebie? Zadzwoń, odpowiem na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości.

Przeciwwskazania do wykonywania masażu

W niektórych przypadkach wykonanie masażu może okazać się niekorzystne. Poniżej przedstawiam listę głównych przeciwskazań do wykonywania masażu.

    • Gorączka i złe samopoczucie
    • Chorobach, związane z wysokim ryzykiem wystąpienia krwotoku
    • Ostre stany zapalne
    • Owrzodzenia i stany ropne podudzi
    • Zapalenie żył
    • Świeże zakrzepy żylne
    • Niewyrównane wady serca i tętniaki

    • W trakcie leczenia choroby nowotworowej (wyjątkiem jest stan paliatywny)
 
Należy pamiętać, że każdy masaż charakteryzuje się innym działaniem. Dla przykładu osteoporoza może być przeciwwskazaniem do masażu sportowego jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać delikatny masaż relaksacyjny. Jeżeli masz wątpliwości dotyczące swojego stanu zdrowia, zadzwoń. Chętnie odpowiem na Twoje pytania.