Kim jestem? Co robię?

Domyślam się, że chciałbyś wiedzieć jak najwięcej o osobie, której zamierzasz powierzyć swoje problemy zdrowotne. Poniżej postaram się udzielić wyczerpującej odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Kim jestem?

Nazywam się Agnieszka Karczmarczyk. Z wykształcenia jestem mgr fizjoterapii, specjalizuję się w terapii manualnej i treningu medycznym. Prowadzę terapię ukierunkowaną na szybkie i skuteczne rozwiązywanie problemów funkcjonalnych pacjenta. W swojej pracy staram się utrzymać otwarty umysł i wczuwać w indywidualną sytuację każdego z Was, tak żeby nigdy nie zapomnieć, że pracuję z ludźmi, a nie „przypadkami”.

Prywatnie jestem sportowym zapaleńcem, uwielbiam ruch na świeżym powietrzu stąd miłość do biegania i jazdy na rolkach. Dbam także o utrzymanie spokoju i równowagi psychicznej, interesuję się jogą i medytacją. Jak zostaje mi jeszcze trochę czasu wolnego to staram rozwijać się artystycznie, rysując i tworząc grafiki.

agakarczmarczyk

Czym się zajmuję?

Na co dzień pracuję w gabinecie w Gdyni. Zajmuję się fizjoterapią ortopedyczną i pourazową osób dorosłych. Moim szczególnym zainteresowaniem cieszą się pacjenci z bólem kręgosłupa, to Oni najczęściej odwiedzają mój gabinet. 

Przez większość kariery zawodowej współpracowałam z zawodnikami i klubami sportowymi. Dlatego też zapraszam na konsultacje wszystkich sportowców zmagających się z kontuzjami.

Bardzo duży nacisk kładę na własną edukację aby pracować zgodnie z najnowszą wiedzą i używać najskuteczniejszych metod terapeutycznych.

masaż powięziowy

Zdaję sobie sprawę jak uporczywy i męczący może być ból kręgosłupa. Denerwujesz się, że ogranicza Cię w każdej dziedzinie życia i chciałbyś się go raz na zawsze pozbyć? Nie martw się, bo jest taka możliwość. Skrupulatnie określę co tak naprawdę jest przyczyną Twojego problemu. Dopasuję terapię do Twoich potrzeb i razem opracujemy plan działania.

To wspaniała decyzja! Grunt to zacząć mądrze i dopasować aktywność fiziyczną do Twoich aktualnych możliwości. Zadzwoń, a omówimy szczegóły. Opracujemy plan w taki sposób, żeby ćwiczenia były dla Ciebie bezpieczne i skutecznie realizowały Twoje założenia.

To żaden kłopot. Najpierw ustalę co jest główną przyczyną tego, że teraz nie możesz tego zrobić. Dopasuję terapię, zaplanuję trening i będę monitorować Twoje postępy. Razem wytrenujemy Twoje kolano w taki sposób, żebyś bez obaw mógł poruszać się po schodach.

Nie ma problemu. Nie ważne czy jesteś po udarze, czy masz uszkodzony rdzeń kręgowy. Wspólnie opracujemy technikę najlepszą dla Ciebie.

Nie ma najmniejszego kłopotu. Daj znać, a zajmę się tym. Zbadam i  ocenię w czym tak naprawdę tkwi problem. Może to niewydolne mięśnie buntują się przy nadmiernym wysiłku? Może to przykurczona torebka stawowa ogranicza ruchy w stawie? A może źródło bólu jest zlokalizowane w odcinku szyjnym kręgosłupa i tam trzeba zacząć leczenie? Podczas wizyty postaram się precyzyjnie znaleźć sprawcę problemu i zaplanować skuteczne leczenie.

Nic prostszego, służę pomocą. Masaż relaksacyjny, ćwiczenia oddechowe, terapia wyciszająca układ nerwowy. Jest wiele opcji. Znajdź czas i zrób w końcu coś tylko dla siebie.